E-Fatura

Telmar İletişim Hizmetleri A.Ş.

E-Fatura nedir?

Değerli kağıda basılı olan faturanın karşılığı bilgileri içeren, belli bir formatta standart hale getirilmiş, değiştirilemez bir şekilde mühürlenmiş, elektronik belgedir. E-Fatura, yeni bir belge türü olmayıp, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.


Özellikler

  • Anahtar teslim ve hızlı çözüm
  • Yaygın muhasebe yazılımlarıyla uyumluluk
  • Uluslararası standartlarda saklama hizmeti
  • 81 ilde hizmet
  • Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) entegrasyonu çözümleri, ücretsiz KEP hesabı

Neden BİZ

Türkiye’nin yetkili Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcısı TÜRKKEP, e-Fatura hizmetlerini uluslararası alanda kabul gören en hızlı ve güvenli KEP standartlarıyla yasal geçerli, güvenli arşivi ile birlikte verebilen ilk ve tek e-Fatura hizmet sağlayıcısıdır. TELMAR İletişim Hizmetleri A.Ş. TÜRKKEP Başvuru Merkezidir.

TELMAR e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İmza, e-Mutabakat ve diğer e-dönüşüm süreçlerinizde güçlü iş ortağınız olur. Sahip olduğu uluslararası standartlar sayesinde en yüksek seviyede kalite ve güvenlik sunar. Tüm kurumsal ve bireysel müşterilere yaygın, 7/24 etkin hizmet sunar.

Yazılım bağımsız olarak tüm muhasebe programlarına ve iş akışlarına kolay ve hızlı entegrasyon hizmeti sağlar.


E-Fatura Kapsamındaki Mükellefler

4/12/2003 tarihli ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip olanlar ile bunlardan 2011 takvim yılında mal alan mükelleflerden 31/12/2011 tarihi itibariyle asgari 25 Milyon TL brüt satış hasılatına sahip olanlar. 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal edenler ile bunlardan 2011 takvim yılında mal alan mükelleflerden 31/12/2011 tarihi itibariyle asgari 10 Milyon TL brüt satış hasılatına sahip olanlar.

421 sıra nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile zorunlu olarak belirlenmiş kurumlar 2 Eylül 2013’e Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuruda bulundular. Mükellefler, bu başvuru sonrasında 1 Nisan 2014 tarihine kadar hangi özel entegratör ile çalışacaklarını da seçerek bildirmek zorundalar.